Digiturunduse sõnastik

Kõik | # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
A/B Testing (A/B testimine)
Meetod, mis võimaldab võrrelda kahte erinevat versiooni veebilehest või reklaamist, et teha kindlaks, milline neist toob paremaid tulemusi, näiteks suurem konversioonimäär.

Abandonment Cart (Hüljatud ostukorv)
Hüljatud ostukorv on termin e-kaubanduse valdkonnas, mis viitab olukorrale, kus ostja lisab tooteid ostukorvi, kuid ei lõpeta ostuprotsessi ning jätab ostukorvi tühjaks või lahkub veebipoest enne ostu sooritamist.

Abandonment Rate (Hülgamismäär)
Hülgamismäär on digiturunduse termin, mis viitab protsendile kasutajatest või klientidest, kes alustavad mingit tegevust, kuid ei vii selle lõpuni või katkestavad selle pooleli. See mõiste on eriti oluline e-kaubanduse kontekstis, kus see võib viidata ostukorvi hülgamisele ehk olukorrale, kus kasutajad lisavad tooteid ostukorvi, kuid ei lõpeta ostuprotsessi, jättes ostu lõpuleviimata.

ACL ja ACLV ehk Average Customer Lifespan (Kliendi keskmine eluiga)
Kliendi keskmine eluiga on mõõdik, mis näitab keskmist aega, mille jooksul klient on ettevõttega suhtes ja kasutab selle tooteid või teenuseid. See hõlmab perioodi alates esimesest ostust või suhtlusmomendist kuni kliendi lõpliku lahkumiseni või suhte lõppemiseni ettevõttega. ACL = Kliendi eluea summa ÷ Klientide arv.

Ad Budget (Reklaamieelarve)
Reklaamieelarve on summa, mille ettevõte või turundusmeeskond on eraldanud reklaamide loomiseks, levitamiseks ja reklaamikanalite kasutamiseks, et jõuda oma sihtrühmani ja saavutada turundus- või ärimõõdikud. See hõlmab kõiki kulutusi, mis on seotud reklaamikampaaniate käivitamise, haldamise ja optimeerimisega, sealhulgas reklaamikulude, agentuuritasude, loominguliste kulude ja muude seotud kuludega.

Ad Impressions (Reklaamide kuvamised)
Reklaamide näitamiste arv veebilehtedel või rakendustes. Iga kord, kui reklaam laaditakse ja kuvatakse kasutajale, loetakse see üheks reklaami kuvamiseks.

Advertising Network ehk Ad Network (Reklaamvõrgustik)
Reklaamivõrgustik on platvorm või teenus, mis võimaldab reklaamijatel jõuda laiale sihtrühmale erinevatel veebisaitidel ja rakendustes, levitades reklaame nende veebipindadel. Reklaamivõrgustikud ühendavad reklaamijad (nt ettevõtted või turundajad), kes soovivad oma reklaame näidata ning väljaandjad (nt veebisaidid, rakendused), kes soovivad oma sisu kaudu reklaamitulu teenida.

Affiliate Marketing (Kaasturundamine)
Turundusmeetod, kus ettevõte tasub teistele veebilehtedele või isikutele komisjonitasu müügi eest, mida nad toovad läbi oma turundustegevuse.

Agile (Agiilne)
Agiilne metoodika ja filosoofia tarkvaraarenduses keskendub kiiretele iteratiivsetele arengutsüklitele, paindlikkusele ja koostööle meeskonnas. Agiilne metoodika eesmärk on pakkuda klientidele kiiremini väärtuslikku tarkvara, reageerides kiiresti muutuvatele nõudmistele ja tagasisidele.

Algorithm (Algoritm)
Arvutiprogrammi või protseduuri jada, mis järgib kindlaid juhiseid või reegleid, et teha otsuseid, näiteks otsingumootori või sotsiaalmeedia platvormi algoritm, mis määrab, millised veebilehed kuvatakse otsingutulemustes või millist sisu sotsiaalmeedia uudisvoos näidatakse.

Algorithm Update (Algoritmi uuendus)
Otsingumootori algoritmi muudatused, mis võivad mõjutada veebilehtede järjestust otsingutulemustes. Turundajad peavad jälgima algoritmi uuendusi ja kohandama oma strateegiaid vastavalt.

Alt Text (Alternatiivtekst)
Alt text on HTML-i atribuut, mis on mõeldud pildi kirjeldamiseks või selgitamiseks veebilehtedel. See on oluline juhul, kui pilt ei saa laadida või on kasutajal pildi kuvamise funktsionaalsus välja lülitatud ning see võimaldab ka ekraanilugejatel ja otsingumootoritel mõista pildiga seotud sisu.

Analytics (Analüütika )
Andmete kogumine, töötlemine ja analüüsimine eesmärgiga mõista kasutajakäitumist veebisaidil või rakenduses ning teha vastavalt sellele turundusstrateegiaid.

Anchor Text (Ankurtekst)
Ankurtekst on hüperteksti lingi tekstiline osa, mida kasutatakse lingitud veebilehe või leheosa kirjeldamiseks või täpsustamiseks. See on klikitav tekst, mida kasutaja veebilehel navigeerimiseks klõpsab.

AOV ehk Average Order Value (Keskmine tellimuse väärtus)
AOV on oluline mõõdik e-kaubanduses, mis aitab ettevõtetel mõista klientide ostukäitumist ja hinnata nende veebisaidil või poes tehtavate ostude keskmist rahalist väärtust. AOV = Kogu müügitulu ÷ Kogu tellimuste arvuga. Oluline on AOV arvutamisel arvestada müügitulu ja tellimuste arvu sama perioodi jooksul.

API ehk Application Programming Interface (Rakenduse programmeerimisliides)
API on tarkvarakomponent või vahend, mis võimaldab erinevatel rakendustel suhelda üksteisega või kasutada üksteise funktsioone, andmeid ja ressursse. API-d määratlevad ja dokumenteerivad, milliseid funktsioone ja protokolle saavad teised rakendused kasutada ning kuidas nendega suhelda.

Application (Rakendus)
Rakendus on tarkvara, mis on loodud konkreetse ülesande või funktsiooni täitmiseks arvutisüsteemis või mobiilseadmes. Peamiselt on kahte tüüpi rakendusi, veebi- ja mobiilirakendused.

ASO ehk App Store Optimization (Mobiilirakenduse optimeerimine)
Meetod, mille abil parandatakse rakenduste nähtavust ja allalaadimisi rakenduste poodides nagu Apple App Store ja Google Play Store.

Audience (Sihtgrupp)
Inimeste rühm, kellele turunduse sõnumeid suunatakse. Sihtgrupi määratlemine aitab turundajatel paremini mõista, kes on nende potentsiaalsed kliendid.

Audience Behavior (Sihtgrupi käitumine)
Sihtgrupi käitumine viitab konkreetse inimeste rühma tegevustele, suhtlemisele ja kaasamismustritele, tavaliselt teatud kontekstis või keskkonnas. Digiturunduse valdkonnas viitab sihtgrupi käitumine sageli sellele, kuidas kasutajad suhtlevad võrgus oleva sisu, veebisaitide, reklaamide ja sotsiaalmeedia platvormidega.

Audience Engagement (Sihtgrupi kaasamine)
Sihtgrupi kaasamine viitab sellele, kuidas inimesed reageerivad ja suhestuvad teie sisuga või brändiga. Selle mõõtmine on oluline, kuna see võimaldab teil hinnata oma sisu ja tegevuste tõhusust ning mõista, kuidas teie sihtrühm teie brändi või sisuga suhtleb.

Audience Insights (Sihtgrupi ülevaade)
Facebooki loodud tööriist, mis võimaldab teil saada rohkem teavet vaatajaskonna kaasamise ja Facebooki tegevuse tulemuslikkuse kohta. Selle teabe abil saate inimestele sisukaid ja sihipäraseid sõnumeid edastada.

Authority (Autoriteetsus)
Veebisaidi või brändi maine ja usaldusväärsus otsingumootorite ja tarbijate silmis. Autoriteetne sisu ja tagasiside võivad parandada veebisaidi SEO-d ja usaldusväärsust.

Automation (Automatiseerimine)
Protsesside automatiseerimine, näiteks e-kirjade saatmine, sotsiaalmeedia postitused või müügitorustiku haldamine, et säästa aega ja ressursse.

Average Position (Keskmine positsioon)
Keskmine positsioon on mõõdik, mis näitab reklaami keskmist positsiooni otsingumootori tulemuste lehel, kui reklaam on kuvatud. See näitab, kui kõrgel või madalal reklaam on tavaliselt kuvatud otsingutulemuste loetelus.

B2B ehk Business-to-Business Content (Ettevõtetele suunatud sisu)
B2B sisu on spetsiaalselt loodud sisu, mis on suunatud ettevõtetele kui sihtrühmale. See hõlmab mitmesuguseid formaate, sealhulgas artikleid, juhendeid, infograafikuid, videoid, veebiseminare, kliendilugusid ja palju muud, ning seda kasutatakse ettevõtetele suunatud turundus- ja müügistrateegiates.

B2C ehk Business-to-Consumer Content (Tarbijatele suunatud sisu)
B2C sisu on loodud spetsiaalselt tarbijatele suunatud turundus- ja kommunikatsioonistrateegiates kasutamiseks. See hõlmab laia valikut sisuformaate, sealhulgas artikleid, blogipostitusi, sotsiaalmeedia postitusi, videoid, reklaame, e-posti uudiskirju ja palju muud ning on suunatud otse tarbijatele.

Backlink (Tagasilink)
Lingid teistelt veebisaitidelt, mis viivad teie veebisaidile. Hea tagasilink võib parandada teie veebisaidi autoriteeti ja SEO tulemusi.

Banner (Bänner)
Bänner on graafiline reklaam, mis kuvatakse veebilehtedel ja võib sisaldada teksti, pilte, animatsioone või muid meediume. Bännerreklaamid on üks levinumaid veebiturunduse vorme ning neid kasutatakse sageli bränditeadlikkuse suurendamiseks, toodete või teenuste reklaamimiseks ning külastajate veebisaidile meelitamiseks. Need võivad olla staatilised (üks pilt), animatsioonid (gifid või HTML5 animatsioonid) või videod.

Behavioral Targeting (Käitumispõhine sihtimine)
Käitumispõhine sihtimine on turundusstrateegia, mis kasutab kasutajate veebikäitumise andmeid ja eelistusi, et kuvada neile sihitud reklaame või sisu. Selle strateegia eesmärk on pakkuda kasutajatele isikupärastatud ja asjakohast sisu, mis põhineb nende varasematel sirvimisharjumustel, huvialadel, otsingumärksõnadel, sotsiaalmeedia käitumisel ja muudel digitaalsetel tegevustel.

Big Data (Suurandmed)
Suurandmed on termin, mis viitab suuremahulisele andmekogumile, millel on potentsiaal olulist teavet sisaldada, kuid mida traditsioonilised andmetöötlusmeetodid ei suuda tõhusalt töödelda. Need andmed võivad olla struktureerimata, poolstruktureeritud või struktureeritud ning neid kogutakse mitmesugustest allikatest, sealhulgas veebis, sotsiaalmeediast, mobiilirakendustest, sensoritest ja muudest digitaalsetest seadmetest.

Black Hat SEO (Must SEO)
Must SEO on termin, mis viitab otsingumootori optimeerimise (SEO) tehnikatele ja taktikatele, mis on suunatud sellele, et manipuleerida otsingumootorite algoritmidega ning parandada veebisaidi jõudlust SERPides (otsingumootori tulemuste lehtedel) eetiliste ja eeskirjadega vastuolus olevate meetodite abil.

Blogging (Blogimine)
Sisu loomise vorm, kus autorid avaldavad regulaarselt artikleid või postitusi oma veebilehel, et jagada teadmisi, kogemusi või teavet oma sihtrühmaga.

Boolean Search (Boole'i ​​otsing)
Boole'i ​​otsing on otsingumeetod, mis võimaldab kasutajal täpsustada oma otsingupäringut, kasutades loogikaoperaatoreid nagu "AND", "OR" ja "NOT", et saada täpsemaid ja sihtotstarbelisemaid tulemusi. See võimaldab kasutajatel kombineerida erinevaid tingimusi, et piirata otsingutulemusi vastavalt nende konkreetsetele vajadustele ja eelistustele.

Bounce Rate (Põrkemäär)
Protsent külastustest, mis lahkuvad veebilehelt peale ühe lehe vaatamist ilma interaktsioonita. Kõrge põrkemäär võib viidata sellele, et külastajad ei leia veebisaidil vajalikku teavet või kogemust. Põrkemäär 80% näitab et 10st inimesest 8 lahkub koheselt veebilehelt.

Brand Advocates (Brändi eestkõnelejad)
Brändi eestkõnelejad on kliendid või inimesed, kes on väga pühendunud ja entusiastlikud mingi brändi või toote suhtes ning jagavad oma positiivseid kogemusi selle brändi või tootega teistega. Need inimesed ei ole lihtsalt rahulolevad kliendid, vaid nad on aktiivselt pühendunud brändi propageerijad, kes soovitavad seda oma sõpradele, perekonnale, kolleegidele ja sotsiaalmeedia jälgijatele.

Brand Ambassador (Brändisaadik)
Brändisaadik on isik, kes esindab ja propageerib teie brändi, toodet või teenust ning kes on ametlikult seotud brändiga, et edendada selle väärtusi, sõnumeid ja kuvandit. Brändisaadikud võivad olla kuulsused, avaliku elu tegelased, mõjuiskud või tavalised tarbijad, kellel on brändi vastu tugev huvi ja kellel on suur mõjuvõim oma jälgijatele või sihtgrupile.

Brand Awareness (Bränditeadlikkus)
Mõõde, mis kirjeldab, kui hästi on tarbijad teadlikud ja tunnevad ära teie brändi. Tugev bränditeadlikkus võib suurendada müüki ja lojaalsust.

Breadcrumb (Leivapuru)
Leivapuru on navigeerimiselement veebisaitidel, mis näitab kasutajale nende hetke asukohta veebisaidi struktuuris ning võimaldab neil lihtsalt tagasi pöörduda eelnevatele lehtedele. Leivapuru koosnevad tavaliselt tekstilistest lingidest, mis kuvatakse lehe ülaosas ja võivad olla hierarhilises vormis, näidates lehe asukohta veebisaidi kaustade ja alamkaustade struktuuris.

Browser (Veebilehitseja)
Veebilehitseja võimaldab kasutajatel sirvida ja kuvada veebilehti internetis. Veebilehitsejad võimaldavad kasutajatel navigeerida internetis, külastada erinevaid veebisaite, vaadata sisu, nagu tekst, pildid ja videod ning kasutada veebirakendusi. Tuntumad veebilehitsejad on Chrome'i, Firefoxi, Safari, Microsoft Edge'i ja Opera.

Buyer Persona (Persoona)
Kujuteldav tegelane, mis kirjeldab teie sihtturule omaseid demograafilisi, psühholoogilisi ja käitumuslikke tunnuseid. See aitab paremini mõista ja sihtida oma sihtgruppi.

Buyer’s Journey (Ostja teekond)
Ostja teekond on kontseptuaalne raamistik, mis kirjeldab klientide läbimõeldud ja mitmekülgset protsessi alates vajadusest või probleemist kuni lõpliku ostuotsuseni. See on oluline mõiste turunduses ja müügis, kuna see aitab ettevõtetel paremini mõista ja vastata klientide vajadustele ja ootustele erinevatel ostuotsuse etappidel.

Buying Cycle (Ostutsükkel)
Ostutsükkel viitab protsessile, mida potentsiaalsed kliendid läbivad enne ostu sooritamist. See hõlmab kõiki samme, mida kliendid võivad võtta alates vajaduse tunnetamisest või probleemi tekkimisest kuni lõpliku ostu sooritamiseni ning isegi pärast seda. Ostutsükkel võib varieeruda sõltuvalt toote või teenuse olemusest, turu tingimustest, kliendi vajadustest ja eelistustest ning muudest teguritest.

BVP ehk Business Value Proposition (Väärtuspakkumine)
Väärtuspakkumine on selge ja veenev väide või lubadus, mida ettevõte teeb oma klientidele, selgitades, millist väärtust või kasu saavad kliendid, valides selle ettevõtte tooteid või teenuseid. See on oluline osa ettevõtte brändi identiteedist ja turundusstrateegiast ning aitab eristada ettevõtet konkurentidest ning meelitada ja hoida kliente.

CAC ehk Customer Acquisition Cost (Kliendi omandamise hind)
Kliendi omandamise hind on turundusmõõdik, mis näitab keskmist kulu ühe uue kliendi omandamiseks. See arvutatakse kõigi turunduskulude jagamisel uute klientide arvuga konkreetse perioodi jooksul. CAC = Turunduskulu ÷ Uute klientide arv.

Campaign And Ad Groups (Kampaania ja reklaamirühmad)
Kampaania ja reklaamirühmad on mõisted, mis on tihedalt seotud digireklaami haldamisega, eriti Google Ads platvormil. Need on struktuurilised elemendid, mida kasutatakse reklaamikampaaniate organiseerimiseks ja haldamiseks, võimaldades reklaamijatel tõhusalt juhtida oma reklaamide näitamist ja jõudmist soovitud sihtrühmani.

Canonical (Põhiline URL)
Põhiline URL mõiste tähendab eelistatud URL-i, mida otsingumootorid peaksid kasutama konkreetse lehe indekseerimisel ja kuvamisel otsingutulemustes. Põhilise URL-i kasutamine aitab vältida duplikaatsisu probleeme, kus mitu URL-i viivad sama sisuni, mis võib mõjutada lehe positsiooni otsingutulemustes.

Canva
Canva on veebipõhine graafikakujunduse platvorm, mis võimaldab kasutajatel luua mitmesuguseid graafilisi sisu ja stiilseid kujundusi ilma spetsialiseeritud disainioskuste vajaduseta. Platvorm pakub kasutajatele laia valikut kujundusvahendeid, sealhulgas mallid, kujunduselementidega kihid, tekstiredaktorid, kujutiste ja graafikute kogud ning muud tööriistad.

Carousel (Karussell)
Karusell on interaktiivne veebielement, mis võimaldab kasutajatel sirvida mitut sisuüksust (nt pilte, videoid või artikleid) horisontaalselt või vertikaalselt, tavaliselt libistades sõrme ekraanil või klõpsates noolte või punktide abil.

CES ehk Customer Effort Score (Kliendi pingutuste skoor)
Kliendi pingutuste skoor on turundusmõõdik, mida kasutatakse kliendikogemuse hindamiseks ja klientide rahulolu mõõtmiseks. See mõõdab, kui lihtne või raske on klientidel ettevõttega suhelda või soovitud tegevust (nt toote ostmine, teenuse tellimine, küsimuste esitamine) sooritada.

Channel (Kanal)
Kanal tähistab teatud meediumit või platvormi, mida kasutatakse sõnumite, teabe või sisu edastamiseks sihtrühmale. See võib hõlmata erinevaid kanaleid, nagu näiteks televisioon, raadio, trükipress, veeb, sotsiaalmeedia jne.

Chatbot (Juturobot)
Juturobot on automatiseeritud tarkvara, mis suudab inimesega suhelda reaalajas tekstipõhise vestluse kaudu. Juturobotid on programmeeritud vastama küsimustele, pakkuma abi, esitama teavet või täitma teatud ülesandeid vastavalt etteantud juhistele ja loogikale.

ChatGPT (Vestlusagent)
See on vestlusagent, mis on treenitud suhtlema inimestega loomulikus keeles. ChatGPT kasutab masinõppe algoritme ja tekstianalüüsi, et mõista kasutajate küsimusi, vastata neile ning jätkata sujuvat ja mõistlikku vestlust erinevatel teemadel.

Churn Rate (Kliendi lahkumismäär)
Kliendi lahkumismäär on mõõde, mis näitab, kui suur osa klientidest või tellijatest loobub ettevõtte toodetest või teenustest teatud aja jooksul. See on oluline näitaja ettevõtte klientide säilitamise võimekuse hindamisel ning võib olla oluline tegur ettevõtte pikaajalise edu seisukohast. Kliendi lahkumismäär = (Lahkunud klientide arv ÷ Kokku klientide arv) x 100%.

Click (Klikk)
Klikk tähendab veebiliidese või rakenduse kasutajaliideses (nt veebileht, mobiilirakendus) nupule või lingile klõpsamist kasutaja poolt. See on toiming, mida kasutaja teeb hiire või muu seadme abil, et aktiveerida konkreetne funktsioon või liikuda teatud lehele või osale veebilehel.

CLV ja CLTV ehk Customer Lifetime Value (Kliendi eluaja väärtus)
Kliendi eluaja väärtus on turundusmõõdik, mis näitab keskmist rahalist väärtust, mille üks klient toob ettevõttele tema kliendisuhte jooksul. See mõõdik aitab ettevõtetel hinnata, kui kasulikud on nende kliendid pikaajalises perspektiivis ning teha strateegilisi otsuseid turunduse, müügi ja kliendihalduse osas. CLV = (AOV×AOVGA) × ALT. Kus: AOV tähistab keskmist ostusummat (Average Order Value), AOVGA tähistab keskmist ostude arvu aastas (Average Order Value per year) ja ALT tähistab kliendi keskmist eluiga (Average Customer Lifespan).

CMS ehk Content Management System (Sisu haldussüsteem)
Sisu haldussüsteem on tarkvara, mis võimaldab veebisaidi või veebirakenduse sisu hõlpsat loomist, redigeerimist, haldamist ja avaldamist. CMSi abil saavad kasutajad sisestada ja muuta teksti, pilte, videoid ja muid sisuüksusi ilma sügavate tehniliste teadmisteta veebiarendusest või programmeerimisest. Mõned populaarsed CMSid on WordPress, Joomla, Drupal, Shopify ja Magento, kuid on olemas ka palju teisi platvorme.

Company Page (Ettevõtte lehed)
Ettevõtte lehed on LinkedIni konkreetsed lehed, mida organisatsioonid saavad kasutada sisu postitamiseks või reklaamimiseks tasuliste kampaaniate kaudu.

Competitor Analysis (Konkurentsianalüüs)
Konkurentsianalüüs on protsess, mille käigus hinnatakse ettevõtte konkurentsivõimet turul, võrreldes teiste samas valdkonnas tegutsevate ettevõtetega. Selle eesmärk on mõista konkurentide tugevusi, nõrkusi, strateegiaid ja tegevusi, et kujundada paremaid turundus-, müügi- ja äristrateegiaid ning saavutada konkurentsieeliseid.

Consumer Barometer (Tarbijabaromeeter)
Tarbijabaromeeter (thinkwithgoogle.com) on tööriist, mis aitab mõista tarbijate käitumist ja hoiakuid digitaalses keskkonnas. See pakub andmeid tarbijate internetikasutamise, seadmete ja kanalite eelistuste kohta ning võimaldab analüüsida digitaalsete toodete ja teenuste vastuvõtmist erinevates riikides ja turgudel.

Content Creation (Sisu loomine)
Sisu loomine on protsess, mille käigus luuakse väärtuslikku, asjakohast ja kaasahaaravat sisu konkreetsele sihtgrupile. Sealhulgas artiklid, blogipostitused, videod, taskuhäälingud, infograafikud, sotsiaalmeedia postitused ja muud. Sisu loomise eesmärk on pakkuda väärtust sihtgrupile, käsitledes nende vajadusi, huve ja probleeme.

Content Curation (Sisu taasesitamine)
Sisu taasesitamine on protsess, mille käigus kogutakse, filtreeritakse, organiseeritakse ja jagatakse kolmandate osapoolte loodud sisu, et pakkuda sihtgrupile väärtuslikku ja asjakohast teavet. See võib tähendada artiklite, blogipostituste, videote, infograafikute, sotsiaalmeedia postituste ja muu sisu jagamist, mis on huvitav, informatiivne või kasulik sihtgrupile.

Content Marketing (Sisuturundus)
Sisuturundus on turundusstrateegia, mis keskendub väärtusliku, asjakoha ja kaasahaarava sisu loomisele ja jagamisele, et meelitada, kaasata ja hoida sihtgruppi ning saavutada ettevõtte eesmärke. Sisuturundus ei keskendu otseselt reklaamidele, vaid pakub tarbijatele väärtust läbi hariva, informatiivse, meelelahutusliku või inspireeriva sisu.

Content Optimization (Sisu optimeerimine)
Sisu optimeerimine on protsess, mille käigus kohandatakse ja parandatakse sisu, et see oleks paremini leitav, kvaliteetsem ja kasutajasõbralikum. Sisu optimeerimise eesmärk on suurendada selle nähtavust otsingumootorites, parandada kasutajakogemust ja suurendada kaasatust ning konversioonimäärasid.

Content Strategy (Sisu strateegia)
Sisu strateegia on kavandatud lähenemine sisuloomele ja levitamisele, mille eesmärk on saavutada ettevõtte üldised eesmärgid ja rahuldada sihtgrupi vajadusi. See hõlmab sisu loomise, haldamise, levitamise ja hindamise protsesse, mis on kavandatud ja kooskõlastatud vastavalt ettevõtte eesmärkidele ja sihtgrupi vajadustele.

Conversion (Konversioon)
Konversioon on tegevus, mille soovib külastaja või potentsiaalne klient teha veebisaidil või muus digitaalses keskkonnas, näiteks ostu sooritamine, registreerumine, tellimine, allalaadimine või mõne muu soovitud tegevuse tegemine. Konversioon võib olla kvalitatiivne või kvantitatiivne, olenevalt sellest, millist tulemust soovitakse saavutada.

Conversion Rate (Konversioonimäär)
Konversioonimäär on mõõde, mis näitab protsentuaalselt kasutajate arvu, kes sooritavad mingi soovitud tegevuse (konversiooni) veebisaidil või veebilehel, võrreldes koguarvu külastajatega. Konversioon võib olla erinev, olenevalt veebisaidi eesmärkidest, näiteks ostu sooritamine, registreerimine, uudiskirja tellimine, vormi täitmine, allalaadimine jne. Konversioonimäär % = Konversioonide arv ÷ Külastajate arv x 100%.

Conversion Tracking (Konversioonide jälgimine)
Konversioonide jälgimine võimaldab ettevõtetel mõõta nende turundustegevuste tõhusust ja saada ülevaade sellest, kuidas külastajad suhestuvad veebisaidiga ning millised turunduskampaaniad, kanalid või strateegiad toovad kaasa kõige rohkem soovitud tegevusi.

Cookie (Küpsis)
Küpsis on väike tekstifail, mille veebisait saadab teie arvutisse või muusse seadmesse sirvimise ajal ning mis võimaldab saidil teie sirvimiskogemust jälgida ja kohandada. Küpsised võivad olla ajutised (seansiküpsised), mis kustutatakse pärast veebisaidi sulgemist, või püsivad, mis jäävad teie seadmesse pikemaks ajaks, kuni need kustutatakse või aeguvad.

Cookie And Privacy Policy (Küpsis ja privaatsuspoliitika)
Küpsis ja privaatsuspoliitika on kaks olulist dokumenti, mis reguleerivad veebisaitide kasutajate andmete kogumist, töötlemist ja säilitamist.

COPE ehk Create Once, Publish Everywhere (Loo korra, avalda kõikjal)
COPE tähistab strateegiat sisu haldamisel. See lähenemine võimaldab luua sisu ühe korra ja seejärel kohandada seda erinevatele platvormidele ja kanalitele, et jõuda erinevate sihtrühmadeni. Sisu loomine üheks keskseks allikaks ja selle levitamine mitmes kanalis võimaldab ettevõtetel või organisatsioonidel säästa aega ja ressursse ning tagada sisu kvaliteet ja järjepidevus erinevates kanalites.

Copy.ai
Copy.ai on tehisintellekti põhine tekstigeneraatori platvorm, mis kasutab loomuliku keele töötlemise tehnoloogiat, et luua kvaliteetset ja originaalset sisu mitmesugusteks eesmärkideks. Platvorm pakub erinevaid tööriistu ja funktsioone, mis võimaldavad kasutajatel luua mitmesuguseid teksti- ja sisutüüpe, sealhulgas reklaame, artikleid, tootekirjeldusi, blogipostitusi, sotsiaalmeedia postitusi ja palju muud.

Copywriting (Sisuloome)
Sisuloome on kunst ja oskus luua sõnu ja tekste, mis motiveerivad inimesi tegutsema, olgu selleks siis toote ostmine, teenuse tellimine või mingi muu soovitud tegevus. Sisuloomet kasutatakse laialdaselt reklaamis, turunduses ja müügis, et luua veenvaid sõnumeid, mis kõnetavad sihtgruppi ja panevad neid soovitud tegevust sooritama.

COS ehk Content Optimization System (Sisu optimeerimissüsteem)
Sisu optimeerimissüsteem (COS) on platvorm või tarkvara, mis võimaldab sisuloome ja turundusmeeskondadel tõhusalt hallata, optimeerida ja jälgida oma sisu kogu elutsükli vältel. COS integreerib mitmeid tööriistu ja funktsioone, mis võimaldavad sisu loomist, redigeerimist, levitamist ja analüüsimist ühes keskkonnas.

CPA ehk Cost Per Acquisition (Kliendi hankimise hind)
Kliendi hankimise hind on turundusmõõdik, mis näitab keskmist kulu ühe uue kliendi või müügi leidmiseks turundustegevuse kaudu. See arvutatakse jagades turunduskulud konkreetse perioodi jooksul saadud uute klientide arvuga. CPA on oluline näitaja turundusefektiivsuse hindamisel ja investeeringutasuvuse (ROI) mõõtmisel. CPA = Turunduskulu ÷ Uute klientide arv.

CPA ehk Cost Per Action (Tegevuse maksumus)
Tegevuse maksumus on turundusmõõdik, mis näitab keskmist kulu iga soovitud tegevuse (nt klikk, registreerumine, ost jne) saavutamiseks turundustegevuse kaudu. See arvutatakse jagades turunduskulud konkreetse perioodi jooksul soovitud tegevuste arvuga. CPA = Turunduskulu ÷ Soovitud tegevuste arv.

CPC ehk Cost Per Click (Kliki hind)
Kliki hind on turundusmõõdik, mis näitab keskmist kulu ühe kliki eest reklaamil või lingil turundustegevuse kaudu. See arvutatakse jagades reklaamikulud klikkide arvuga konkreetse perioodi jooksul. CPC = Reklaamikulu ÷ Klikkide arv.

CPC ehk Cost Per Conversion (Konversiooni maksumus)
Konversiooni maksumus on turundusmõõdik, mis näitab keskmist kulu ühe konversiooni saavutamiseks turundustegevuse kaudu. See arvutatakse jagades turunduskulud konversioonide arvuga konkreetse perioodi jooksul. CPC = Turunduskulu ÷ Konversioonide arv.

CPD ehk Cost Per Download (Allalaadimise maksumus)
Allalaadimise maksumus on turundusmõõdik, mis näitab keskmist kulu ühe allalaadimise saavutamiseks turundustegevuse kaudu. See arvutatakse jagades turunduskulud allalaadimiste arvuga konkreetse perioodi jooksul. CPD = Turunduskulu ÷ Allalaadimiste arv.

CPE ehk Cost Per Engagement (Kaasatuse maksumus)
Kaasatuse maksumus on turundusmõõdik, mis näitab keskmist kulu ühe kaasatuse või osalemise saavutamiseks turundustegevuse kaudu. See arvutatakse jagades turunduskulud kaasatuse või osalemise arvuga konkreetse perioodi jooksul. CPE = Turunduskulu ÷ Kaasatuse arv.

CPL ehk Cost Per Lead (Müügivihje maksumus)
Müügivihje maksumus on turundusmõõdik, mis näitab keskmist kulu ühe kvalifitseeritud müügivihje või kontakti saavutamiseks turundustegevuse kaudu. See arvutatakse jagades turunduskulud kvalifitseeritud müügivihjete arvuga konkreetse perioodi jooksul. CPL = Turunduskulu ÷ Kvalifitseeritud müügivihjete arv.

CPM ehk Cost Per Mille (Tuhande näitamise hind)
CPM tähistab reklaami kuvamise maksumust tuhande kuvamise kohta. CPM = Reklaamikuvamiste arv ÷ Reklaami maksumus × 1000.

CPV ehk Cost Per View (Vaatamise hind)
Vaatamise hind on turundusmõõdik, mis näitab keskmist kulu ühe vaatamise või kuvamise saavutamiseks turundustegevuse kaudu. See arvutatakse jagades turunduskulud vaatamiste või kuvamiste arvuga konkreetse perioodi jooksul. CPV = Turunduskulu ÷ Vaatamiste arv.

Crawler (Robot)
See on arvutiprogramm või skript, mis külastab automaatselt veebilehti, et indekseerida nende sisu ja koguda teavet nende kohta. Roboteid kasutatakse otsingumootorite poolt veebisaidi sisu indekseerimiseks ja kuvamiseks otsingutulemustes, samuti veebisisu analüüsimiseks ja muude veebisaitidega seotud ülesannete täitmiseks, näiteks hinnakujunduse jälgimine või konkurentsi jälgimine.

Crazy Egg
Crazy Egg on veebianalüütika tööriist, mis pakub detailset teavet veebisaidi külastajate käitumise kohta. See võimaldab veebisaidi omanikel ja turundajatel jälgida, kuidas kasutajad nende veebisaiti kasutavad, milliseid elemente nad kllikivad ja kuidas nad lehel liiguvad.

Crello
Crello on veebipõhine graafikakujunduse platvorm, mis võimaldab kasutajatel luua professionaalse välimusega graafikat ja visuaalset sisu ilma disainioskuste vajaduseta. Platvorm pakub mitmesuguseid kujunduselemente, sealhulgas mallid, pildid, ikoonid, kujundid ja tekstistiilid, mis võimaldavad kasutajatel luua erinevat tüüpi sisu, nagu sotsiaalmeedia postitused, reklaamid, veebilehe graafika, esitlused ja palju muud.

CRM ehk Customer Relationship Management (Kliendihaldustarkvara)
Kliendihaldustarkvara on äritarkvaralahendus või platvorm, mille eesmärk on aidata ettevõtetel hallata ja optimeerida oma suhteid olemasolevate ja potentsiaalsete klientidega. CRM on oluline tööriist paljudele ettevõtetele, eriti müügi- ja turundusosakondadele, kuna see aitab neil tõhusamalt hallata suhteid klientidega, suurendada müüki ja kasvatada ettevõtte kasumlikkust.

CRO ehk Conversion Rate Optimization (Konversioonimäära optimeerimine)
Konversioonimäära optimeerimine on protsess, mis keskendub veebisaidi või muu digitaalse platvormi konversioonimäära suurendamisele, st kasutajate muutmisel klientideks või soovitud tegevuste sooritamisel. CRO eesmärk on muuta veebisaidi külastajad sagedamini ja tõhusamalt tegutsevateks klientideks või konversioonideks, näiteks müügitehinguteks, registreerumisteks, allalaadimisteks jne.

Cross-Posting (Ristipostitus)
See viitab tegevusele, kus sama sisu postitatakse või jagatakse mitmes erinevas sotsiaalmeedia või veebikeskkonna platvormis. See tähendab, et kasutaja avaldab sama sisu mitmel erineval platvormil, et jõuda suurema publikuni või saavutada suurem nähtavus erinevates kanalites. Näiteks võite jagada Snapchati sisu Instagramis.

CTA ehk Call To Action (Kutse tegevusele)
Kutse tegevusele on turundusmõiste, mis kutsub sihtrühma tegema soovitud toimingut, nagu näiteks ostu sooritamine, registreerumine, allalaadimine, tellimine või kontaktivormi täitmine. See on oluline element reklaamides, veebisaitidel, e-kirjades ja muudes turundusmaterjalides, mis suunab ja motiveerib potentsiaalseid kliente või lugejaid astuma järgmisi samme.

CTR ehk Clickthrough Rate (Klikkimise määr)
Klikkimise määr on mõõde, mis näitab reklaami või lingi kuvamise korral kliki teinud kasutajate protsenti koguarvust, kes on sellele reklaamile või lingile klõpsanud. CTR on oluline näitaja veebireklaamide ja -linkide tõhususe hindamisel ning see aitab mõõta reklaamikampaaniate ja linkide edukust. CTR = Klikkide arv ÷ Kuvamiste arvuga x 100%.

Custom Audience (Spetsiaalsed sihtgrupi segmendid)
Spetsiaalsed sihtgrupi segmendid viitab sihtrühmale, kellele turundusmaterjalid või reklaamid on suunatud ning kes on loodud ettevõtte enda spetsiifiliste kriteeriumide alusel. Neid saab luua ja haldada mitmesugustes turundusplatvormides, nagu Facebook Ads, Google Ads, LinkedIn Ads jne.

Customer Acquisition (Kliendi hankimine)
Kliendi hankimine on turundusmõiste, mis viitab protsessile, mille käigus ettevõte meelitab uusi kliente või kasutajaid enda toodetele, teenustele või platvormile. Kliendi leidmise protsess hõlmab erinevaid turundustegevusi ja strateegiaid, mille eesmärk on tõmmata tähelepanu potentsiaalsete klientide suunas, tekitada huvi pakutava vastu, viia läbi müügiprotsess ja lõpuks teha tehing või sõlmida leping uue kliendiga.

Customer Engagements (Kliendi kaasatus)
Kliendi kaasatus viitab kõikidele interaktsioonidele, suhtlustele ja kontaktidele ettevõtte ning selle klientide vahel. Tugevad kliendisidemed on olulised ettevõtte pikaajalise edu ja kasvu seisukohalt, kuna need aitavad luua lojaalseid kliente, suurendada korduvostude arvu ning positiivseid soovitusi ja suust suhu reklaami.

Customer Journey (Klienditeekond)
Klienditeekond on protsess, mida kliendid läbivad alates esmastest kokkupuudetest brändi või tootega kuni lõpliku ostu sooritamiseni ja pärast seda. See hõlmab kõiki kliendi kogemusi ja suhteid ettevõttega, sealhulgas teadlikkust, kaalumist, ostmist ning järelteenindust ja klienditeenindust.

Customer Lifespan (Kliendi elutsükkel)
Kliendi elutsükkel või kliendi eluiga viitab ajaperioodile, mille jooksul klient kasutab ettevõtte tooteid või teenuseid. See hõlmab aega alates esimesest kontaktist ettevõttega kuni kliendi suhte lõppemiseni või lojaalsuse lõppemiseni.

Customer Retention Rate (Kliendi säilitamise määr)
Kliendi säilitamise määr on turundusmõõdik, mis näitab, kui suur osa ettevõtte kliendibaasist jääb teatud perioodi jooksul püsima või säilib. See mõõdik aitab ettevõttel mõista, kui tõhusad nad on klientide säilitamisel ja lojaalsuse suurendamisel. Kliendi säilitamise määr = ((Lõpuajal olevate klientide arv - Perioodi jooksul uute klientide arv)) ÷ Perioodi alguses olevate klientide arv) x 100%.

Customer Service (Klienditeenindus)
Klienditeenindus või klienditugi on ettevõtte poolt pakutav teenus, mis hõlmab klientide abistamist, nõustamist ja toetamist enne, pärast ja ajal nende ostude või teenuste kasutamise protsessi.

Customer Testimonials (Kliendi tagasiside)
Kliendi tagasiside on kliendi arvamused või ülevaated, mis kirjeldavad nende kogemusi ettevõtte toodete või teenustega. Need on klientide poolt jagatud kogemused, mis võivad olla positiivsed, neutraalsed või negatiivsed ning need võivad olla kirjalikud, suulised või visuaalsed. Ettevõtted kasutavad klientide tagasisidet sageli turundusmaterjalides, veebisaitidel või reklaamides, et tõestada nende toodete või teenuste kvaliteeti ja usaldusväärsust ning julgustada teisi kliente ostma või teenust kasutama.

Customer Value Proposition (Kliendi väärtuspakkumine)
Kliendi väärtuspakkumine on turunduskontseptsioon, mis kirjeldab unikaalset väärtust, mida ettevõte pakub oma klientidele oma toodete või teenuste kaudu. See hõlmab seda, mida klient saab ettevõtte toodete või teenuste kasutamisest ning miks nad peaksid nende toodete või teenuste kasuks valima. Kliendi väärtuspakkumine on oluline osa ettevõtte brändi identiteedist ja turundusstrateegiast ning see aitab luua usaldust ja lojaalsust klientide seas.

Customer-Led (Kliendikeskne juhtimine)
Kliendikeskne juhtimine viitab äristrateegiale või lähenemisviisile, kus ettevõtte tegevused ja otsused on suunatud klientide vajaduste, soovide ja tagasiside järgi. See tähendab, et ettevõte juhindub oma tegevuses ja arengustrateegiates klientide poolt esitatud nõudmistest ja ootustest.

CX ehk Customer Experience (Kliendikogemus)
Kliendikogemus viitab kõikidele emotsioonidele, tajudele ja reaktsioonidele, mis kliendil on ettevõtte või brändiga seoses, alates esimesest kontaktist kuni kogu klienditeekonna lõpuni. Positiivne kliendikogemus on oluline ettevõtte jaoks, kuna see võib suurendada kliendirahulolu, lojaalsust ja soovituste arvu ning vähendada kliendi lahkumise määra.

CXO ehk Customer Experience Officer (Kliendikogemuse juht)
Kliendikogemuse juht on ametikoht organisatsioonis, kes vastutab kliendikogemuse strateegilise juhtimise eest ning tagab, et ettevõte pakuks klientidele kõrgetasemelist teenindust ja nauditavat kogemust kõigis puutepunktides.

Data-Driven Marketing (Andmepõhine turundus)
Andmepõhine turundus on turundusstrateegia, mis tugineb andmetele ja analüütikale turundusotsuste tegemisel ning turundustegevuste optimeerimisel. Selle lähenemisviisi keskmes on kasutada turunduses kogutud andmeid ja teadmisi, et mõista paremini sihtgruppi, nende käitumist ja eelistusi ning luua isikupärastatud ja sihitud turunduskampaaniaid.

Engagement Rate (Kaasatuse määr)
Kaasatuse määr on mõõdik, mis näitab, kui aktiivselt suhtlevad kasutajad mingi sisuga või platvormiga. See mõõdab kasutajate interaktsiooni, nagu näiteks klikkide arv, jagamised, kommentaarid või muud tegevused suhtluses veebilehe, sotsiaalmeedia postituse, e-kirja või muu sisuga. Engagement Rate'i jälgimine on oluline veebilehtede, sotsiaalmeedia platvormide ja turunduskampaaniate hindamisel ning selle abil saab mõõta sisu efektiivsust ja kasutajate kaasatust. Kõrgem kaasatusmäär näitab tavaliselt, et sisu on kasutajatele huvitav ja kaasahaarav ning võib aidata suurendada ka bränditeadlikkust ja lojaalsust. Kaasatuse määr = Interaktsioonide arv ÷ Vaatajate arv x 100%.

Flywheel (Lendratta mudel)
Flywheel ehk lendratta mudel on turundusstrateegia, mis keskendub pidevale klientide leidmisele, kaasamisele ja vaimustamisele, et luua pikaajalist ja jätkusuutlikku äriedu. See mudel on välja töötatud HubSpoti poolt ja erineb traditsioonilisest müügitorustiku mudelist, mis on suunatud lihtsalt uute klientide omandamisele.

Footer (Jalus)
Jalus on veebilehe osa, mis asub tavaliselt lehe alumises osas ja sisaldab teavet ja linke, mis on kättesaadavad kõigil veebilehe lehtedel. Jalus on oluline osa veebisaidi kasutajakogemusest, kuna see võimaldab külastajatel hõlpsasti leida olulist teavet ja navigeerida veebilehe erinevate osade vahel. Lisaks võib jalus aidata ka veebilehe omanikel täita õiguslikke nõudeid, nagu näiteks autoriõiguste teatised või privaatsuspoliitika linke.

GA ehk Google Analytics
Google Analytics on veebianalüütika teenus, mida pakub Google, et jälgida veebisaitide külastatavust ja kasutajakäitumist. See võimaldab veebisaidi omanikel saada ülevaateid selle kohta, kuidas külastajad nende saidil navigeerivad, millist sisu nad tarbivad, kust nad pärit on ja milliseid seadmeid nad kasutavad. Selleks, et kasutada Google Analyticsit, peab veebisaidi omanik lisama oma veebisaidile jälgimiskoodi, mille Google Analytics genereerib.

Header (Päis)
Päis on veebilehe ülaosas asuv osa, mis sisaldab sageli olulist teavet ja navigatsioonielemente ning annab külastajatele esmase ülevaate veebisaidi sisust ja funktsioonidest. Lisaks aitab päis kaasa ka veebisaidi kujunduse ja brändingule, kuna see kuvab sageli ettevõtte logo ja brändivärvid.

Inbound Marketing (Sissetulev turundus)
Sissetulev turundus on strateegiline lähenemine, mis keskendub potentsiaalsete klientide ligimeelitamisele ja kaasamisele, pakkudes neile väärtuslikku sisu ja lahendusi nende vajaduste lahendamiseks. Selle asemel, et turundada aktiivselt tooteid või teenuseid, keskendub "inbound marketing" kvaliteetsele sisule, mis aitab luua usaldusväärset brändi, tõmbab ligi huvilisi ja loob pikaajalisi suhteid klientidega.

Influencer Marketing (Mõjuisikute turundus)
Mõjuisikute turundus on turundusstrateegia, kus ettevõtted teevad koostööd sotsiaalmeedia mõjutajatega, et edendada oma tooteid või teenuseid, suurendada bränditeadlikkust ja saavutada oma turunduslikke eesmärke. See hõlmab mõjutajate kaasamist, et nad jagaksid oma jälgijatega brändiga seotud sisu, soovitusi ja kogemusi, ning seeläbi mõjutaksid nende ostukäitumist või arvamusi.

Influencers (Mõjuisikud)
Influencerid ehk suunamudijad on isikud või kasutajad sotsiaalmeedia platvormidel, kes omavad suurt jälgijate arvu ja mõjuvõimu oma jälgijaskonna seas. Need inimesed loovad regulaarselt sisu, nagu näiteks postitusi, fotosid või videoid, ning nende arvamused, soovitused ja tegevused võivad mõjutada nende jälgijate käitumist, ostukäitumist ja arvamusi.

kB ehk Kilobyte (Kilobait)
kB tähistab kilobaiti, mida sageli kasutatakse digitaalse teabe või failide suuruse mõõtmiseks arvutites ja elektroonilistes seadmetes. Kilobait on andmekoguse mõõtühik, kus üks kilobait on võrdne 1024 baidiga. Kilobaiti kasutatakse peamiselt väiksemate failide, nagu tekstidokumendid, piltide, helifailide jne, mõõtmiseks.

Keyword (Märksõna)
Märksõna on termin või fraas, mida kasutatakse otsingumootorites sisestatud päringuteks või mis on seotud konkreetse teema või sisuga. Märksõnad on olulised veebisisu loomisel, kuna need aitavad kaasa lehe nähtavusele otsingutulemustes ning mõjutavad selle kaudu veebisaidi liiklust ja külastajate arvu.

Landing Page (Maandumisleht)
Maandumisleht on veebilehe leht, kuhu kasutajad jõuavad pärast veebireklaami, otsingu tulemuse lingi või muu välise lingi klõpsamist. Selle eesmärk on suunata külastajaid konkreetsele tegevusele või konversioonile, nagu näiteks ostu sooritamine, registreerimine, uudiskirjaga liitumine või vormi täitmine. Tõhusad maandumislehed on hästi sihitud, veenvad ja kergesti kasutatavad, mis aitavad külastajatel kiiresti leida vajaliku info ja sooritada soovitud tegevusi.

Long-Tail Keywords (Mitmesõnalised märksõnad)
Mitmesõnalised märksõnad on spetsiifilised otsinguterminid, mis koosnevad tavaliselt kolmest või enamast sõnast ning kirjeldavad täpsemalt konkreetset teemat või toodet. Need märksõnad on vastupidised lühikestele ja üldistele märksõnadele ning kipuvad olema vähem populaarsed, kuid neil võib olla suurem konversioonimäär ja parem sihtimise täpsus. Näiteks võib lühike märksõna olla "kohvimasin", samas kui sellest pikem märksõna võib olla "automatiseeritud kohvimasinad koduseks kasutamiseks".

Mobile Application (Mobiilirakendus)
Mobiilirakendus ehk äpp on tarkvararakendus, mis on loodud spetsiaalselt mobiilseadmete jaoks, nagu nutitelefonid ja tahvelarvutid. Mobiilirakendused on kohandatud väiksematele ekraanidele ja puutetundlikele liidestele ning pakuvad kasutajatele funktsionaalsust, mis vastab nende mobiilseadme konkreetsetele omadustele ja kasutusmudelitele. Need võivad olla nii tasuta kui ka tasulised ning neid on võimalik alla laadida ja installida mobiilseadmete rakenduste poodidest, näiteks Apple App Store'ist või Google Play poest.

News Feed (Uudisvoog)
Uudisvoog on veebilehe või rakenduse osa, mis kuvab kasutajatele jooksvalt uuendatud sisu, näiteks uudiseid, postitusi või pilte.

Opt-in
Opt-in on turundusterm, mis viitab protsessile, kus isik annab teadlikult ja aktiivselt nõusoleku vastuvõtta turunduskommunikatsiooni, nagu näiteks e-kirjad, sõnumid või muud turundussõnumid, tavaliselt sisenedes oma kontaktandmetesse, linnukese märkimisega kastikeses või muul moel.

Outbound Marketing (Väljaminev turundus)
Väljaminev turundus on traditsiooniline turunduslähenemine, kus ettevõtted püüavad oma sõnumit laialt levitada ja jõuda võimalikult paljude potentsiaalsete klientideni, kasutades selleks aktiivseid turunduskanaleid ja reklaamimeetodeid. Väljaminev turundus keskendub brändi sõnumi suunamisele publikule, sõltumata sellest, kas publik on sellest huvitatud või mitte.

Podcast (Taskuhääling)
Taskuhääling on digitaalne meediumivorm, mis koosneb helifailidest, mida saab voogesitada või alla laadida internetist. Podcastid võivad käsitleda mitmesuguseid teemasid, sealhulgas uudiseid, haridust, meelelahutust, vestlusi, intervjuusid ja palju muud. Need on saadaval erinevates žanrites ja keeltes ning neid saab kuulata erinevate veebiplatvormide kaudu, näiteks Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts ja mitmetel teistel rakendustel ja veebisaitidel.

Remarketing (Taasturundus)
See mõiste viitab üldiselt strateegiale, kus turundajad jälgivad veebilehe külastajaid, kes on näidanud huvi ettevõtte toodete või teenuste vastu, kuid pole veel soovitud tegevust lõpule viinud. Seejärel kuvatakse neile sihitud reklaame muudel veebisaitidel või platvormidel, et neid meelde tuletada ja julgustada soovitud tegevust sooritama. Taasturundus võib hõlmata mitmeid meetodeid, sealhulgas e-kirju, reklaame veebisaitidel, sotsiaalmeedias jne.

Responsive Web Design (Skaleeruv veebidisain)
Skaleeruv veebidisain on veebisaidi kujundusmeetod, mille eesmärk on luua veebileht, mis kohandub automaatselt erinevatele ekraanisuurustele ja seadmetele. See tähendab, et veebileht kuvatakse optimaalselt olenemata sellest, kas seda vaadatakse arvutis, tahvelarvutis, nutitelefonis või mõnes muus seadmes.

Responsive Website (Skaleeruv veebileht)
Skaleeruv veebileht on kujundatud ja arendatud vastavalt skaleeruva veebidisaini põhimõtetele. See tähendab, et veebisait kohandub automaatselt erinevatele seadmetele ja ekraanisuurustele, tagades optimaalse kogemuse igale kasutajale, olenemata sellest, kas nad vaatavad seda arvutis, tahvelarvutis või nutitelefonis.

Retargeting (Uuesti sihtimine)
Uuesti sihtimine on kitsam mõiste ja viitab konkreetsemalt reklaamide kuvamisele veebilehe külastajatele, kes on juba varem külastanud ettevõtte veebisaiti, kuid pole veel soovitud tegevust lõpule viinud, näiteks ostu sooritanud või vormi täitnud. See strateegia kasutab küpsiseid, et jälgida veebilehe külastajate sirvimisharjumusi ja kuvada neile sihitud reklaame teistel veebisaitidel või platvormidel, mis aitab suurendada nende konversioonimäära.

SEM ehk Search Engine Marketing (Otsingumootori turundus)
SEM tähistab otsingumootori turundust. See on digitaalse turunduse strateegia, mis hõlmab otsingumootorites reklaamide kuvamist ja tasulist reklaami kampaaniate käivitamist, et suurendada veebisaidi nähtavust ja liiklust.

SEO ehk Search Engine Optimization (Otsingumootori optimeerimine)
SEO on digiturunduse valdkonnas kasutatav meetod, mille eesmärk on parandada veebilehe või sisu nähtavust otsingumootorites, nagu Google, Bing ja Yahoo. Otsingumootori optimeerimise abil püütakse suurendada veebisaidi orgaanilist liiklust ning tõsta selle positsiooni otsingutulemustes, mis omakorda võib suurendada külastajate arvu ja potentsiaalseid konversioone.

SERP ehk Search Engine Results Page (Otsingumootori tulemuste leht)
SERP tähistab otsingumootori tulemuste lehte. See on veebileht, kuhu otsingumootorid, nagu Google, Bing või Yahoo, kuvavad vastused kasutajate otsingupäringutele. SERPid on oluline osa otsingumootori kasutuskogemusest ning mõjutavad oluliselt kasutajate käitumist ja valikuid. Seetõttu on nende optimeerimine ja mõistmine oluline osa SEOst (otsingumootori optimeerimisest) ja SEMist (otsingumootori turundusest).

URL ehk Uniform Resource Locator (Internetiaadress)
Internetiaadressi ehk URLi kasutatakse veebilehtedel navigeerimiseks ning teatud ressursside leidmiseks ja avamiseks internetis.

Vlogging (Vlogimine)
Vlogimine on lühend sõnadest "video" ja "blogimine". See viitab videoblogide loomisele või videopäeviku pidamisele, kus sisulooja jagab regulaarselt videopostitusi oma elust, mõtetest, kogemustest või teatud teemadest.

Web Application (Veebirakendus)
Veebirakendus on tarkvararakendus, mis töötab veebibrauseris ja kasutab internetiühendust, et pakkuda funktsionaalsust ja sisu kasutajatele. Veebirakendused kasutavad tavaliselt veebitehnoloogiaid nagu HTML, CSS ja JavaScript ning need suhtlevad veebiserveritega, et saada juurdepääs andmetele ja teostada operatsioone. Tuntumad veebirakendused on Excel ja Word.

Webinar (Veebiseminar)
Veebiseminar (rohkem tuntud kui veebinar) on interaktiivne veebisündmus või presentatsioon, mis toimub interneti kaudu, tavaliselt reaalajas.