SEO Teenus: Tõsta oma veebisait Google otsingus esile

SEO TEENUS – OLE NÄHTAV JA KASVATA OMA ETTEVÕTET MAAILMA SUURIMAL TURUL!

Mida tähendab SEO teenus?

SEO tähistab inglise keeles “Search Engine Optimization”, mis eesti keeles tähendab otsingumootori optimeerimist. See on digitaalse turunduse strateegia, mis keskendub veebisaidi nähtavuse suurendamisele otsingumootorite orgaanilistes otsingutulemustes.

SEO eesmärk on parandada veebisaidi positsiooni otsingumootorite nagu Google otsingutulemustes, muutes selle vastavaks otsingumootorite algoritmi nõuetele. See aitab suurendada veebisaidile suunatud liiklust, mis võib viia suurema nähtavuse, suurema müügi või suurema tuntuse saavutamiseni.

SEO teenus võib hõlmata mitmeid erinevaid taktikaid, sealhulgas, kuid mitte ainult, veebisaidi sisu ja struktuuri optimeerimist, sõnade valimist, millega inimesed tõenäoliselt otsivad, ja kvaliteetsete tagasilinkide loomist teistelt veebisaitidelt.

Kodulehe või e-pood ei ole piisavalt nähtav? Usun, et nõustute kui väidame, et Google otsingutulemused on #1 müügimees maailmas

Millest alustada, kuidas saada otsingutulemustes headele positsioonidele, mis on veebilehe seo ja kes seda teenust pakub?

Kirjeldame lahti enda praktikast lähtuvalt kõige elementaarsemad aspektid, millele peaksite mõtlema.

Google Search Console vaade SEO tööde mõjust 3 kuu võtmes

SEO teenus – milleks mulle seda vaja on?

SEO teenus, kus seda vaja on ja milleks? Ilmselt nõustute minuga, et täna otsivad enamus inimesi toodete ja teenuste kohta infot internetist.

Seega on oluline olla pildil ehk nähtav oma teenuste või toodetega otsingumootorite otsingutulemustes.

Kõik äriettevõtted soovivad olla nähtavad oma teenuste ja toodetega klientidele. Statistika põhjal saab väita, et 99% inimesi ei vaata kaugemale otsingutulemustes kui esimene lehekülg. Seetõttu tekib konkurents, kes asub oma toote või teenusega otsingutulemustes eespool. Kodulehe optimeerimine on teenus, millega parandatakse interneti otsingumootorites kuvatavaid positsioone märksõnade lõikes. Siin ei maksa segamini ajada tasulist reklaami ja orgaanilist tulemust. SEO teenus tegeleb orgaaniliste positsioonide parandamisega. Töö tulemusena suureneb kodulehele külastajate arv märksõnadega, mis on vastavuses Teie toodete või teenustega. See omakorda kasvatab teenuste või toodete tarbimist.

Ära lase oma kodulehel kaduda interneti sügavustesse! Investeeri SEO-sse ja tõsta oma äri uuele tasemele. 🚀

Telli SEO teenus kogenud agentuurilt

Iga päev, mida konkurendid kasvatavad oma nähtavuse parendamiseks on Sinu kaotatud raha. Alusta juba täna!


  SEO teenus – kuidas seda tehakse?

  Iga projektiga on oluline teostada SEO analüüs. SEO analüüsis käsitletakse märksõnasid, millele on mõistlik keskenduda, konkurente sihtturul, valdkonna spetsiifikat ning kodulehe SEO auditit. Kõik see oleks sisendiks järgnevatele töödele ehk sellest kujuneb SEO strateegia.

   

  Peale analüüsi ning strateegia kujunemist teostatakse peamiselt kahte tüüpi töid. Tööd jagunevad lehe sisemisteks ja lehe välimisteks töödeks. Sisemised tööd on seotud kõigega, mis on kodulehel. Lehe välimised tööd on seotud kõigega, mis asub kodulehest väljaspool.

  Sisemiste tööde hulgas on näiteks kodulehe koodivigade parandused, struktuuri ja sisu optimeerimine, tehnilised parendamistööd tõstmaks kasutajasõbralikkust. Tihti on elementaarsed asjad nagu kodulehe pealkirjad ja kirjeldused defineerimata või hoopis sisupuu puudulik või sootuks puudu. Seega on kodulehe tegemine SEO aspektist väga oluline – et saaks kaetud ka SEO jaoks olulised punktid. Siiski tihti seda ei tehta ja seetõttu esmases faasis teostatakse elementaarsemad nn. “kiirabi” tööd. Lisaks sisutööd nagu artiklite loome. Samuti sisemine linkimine, piltide alt tag-id, duplikaat sisuga toimetamised, schema elemendid, jpm. Tööd, mida teha selles elemendis on palju ja tuleb keskenduda olulisele, mis toob kiireid ja jäävaid tulemusi.

  Väga oluliseks on viimasel ajal tõusnud tehniline SEO. Tehniline kodulehe optimeerimine hõlmab endas peamiselt vigade parandusi koodis. Koodis olevad vead ei paista otseselt välja tavakülastajale – kuid avalduvad teatud tingimuste täitumisel näiteks katkise kodulehe näol, kus paigast on ära disain või mõni funktsionaalsus ei tööta. Kodulehte indekseerima tulnud robotit suhtuvad nendesse elementidesse proaktiivselt ja piiravad vigadega kodulehe nähtavust eos. Tehniline SEO eeldab, et SEO agentuur või spetsialist oskab juba teatud määral programmeerida.

  Väliste tööde hulgas ehitatakse peamiselt tagasiviiteid kodulehele, seotakse kodulehe bränd sotsiaalmeediaga, teostatakse lokaalset SEO-d jpm. Väliseid töid teostatakse reeglina väga konkurentsitihedas valdkonnas või sellisel sihturul, kus linkide ehitamine on kohustulik.

  Marketing Sharks-i tagasilinkide kasv domeenide arvuga SEMrushi tööriistaga mõõdetuna

   

  Ja veelkord – nagu varemalt mainitud käib töö juurde pidev analüüsimine kui ka tööde fikseerimine, mida millal ja miks tehti!

  MILLEST KOOSNEB SEO TEENUS – 4 SAMMU TSÜKKEL

  • 1. Analüüs
   Kodulehe analüüs, märksõnade analüüs, konkurentide analüüs, valdkonna analüüs. Kõik need loovad sisendi SEO strateegiaks. SEO strateegia põhjal saab prognoosida tööde mahtu ning prioriteete.
  • 2. Onsite ehk kodulehe sisemised tööd
   Lehe parendamine nii koodis kui ka sisus. Siia alla kuulub tehniline töö kui ka sisutekstidega toimetamine. Lehe üldist SEO sõbralikkust tõstetakse selliselt, et see oleks meeldiv nii otsingumootori robotile kui ka lehte külastavale inimesele.
  • 3. Offsite ehk kodulehe välimised tööd
   Väliste linkide ehitamine. Sotsiaalmeediaga sidumine ja paljud tööd, mis aitavad tõsta lehe autoriteetsust otsingumootori silmis.
  • 4. Monitoorimine ja raporteerimine
   Märksõnade, positsioonide ja üldise nähtavuse monitoorimine. Samuti jälgime konkurente ja nende tegemisi. Lisaks raporteerimine tulemustest kliendile.

  Kui kiiresti tulevad tulemused

  Võttes näiteks meie praktika põhiselt keskmise kliendi, keskmise raskusastmega sihtriigis võib väita, et esimesed tuntavad tulemused saabuvad keskmiselt 6 kuu pealt. Mõnikord varem, mõnikord hiljem.

  SEO teenus ja garantiid?

  100% garantiisid paraku antud valdkonnas lubada ei saa. Tegemist on ikkagi pideva konkurentsiga, kus teised osapooled kõik toimetavad enda huvides ning x faktorid on pidevas muutumises.

  Palju maksab SEO teenus?

  SEO teenus ja selle hind tuleneb töö mahust. Mida keerulisem valdkond ja sihtturg seda rohkem on vaja teostada sisendtöid. Orienteeruvad mahud algavad lihtsamatel turgudel 250€ ja lõppevad keerulistel turgudel tuhandetes eurodes. Hinnastamisel teostame eelanalüüsi, et hinnata potentsiaalset töömahtu.

  Mis riikides oleme toimetanud?

  Oleme tuttavad Eesti, Soome, Rootsi, Norra, USA, Inglismaa, Kanada, Saudi-Araabia, Austraalia, Šveitsiga. Usume, et meie kogemustepagas on piisav, et julgeme vastu võtta ükskõik millise väljakutse.

  SEO TEENUS – KUIDAS TULEMUSI MÕÕTA?

  SEO teenuse tulemusi mõõdetakse peamiselt märksõnade positsioonidega. Kui valitud märksõna, mis ennem ei figureerinud esimesel otsingutulemuste lehel tõuseb esimesele lehele ja seal veel võimalikult kõrgele – loetakse eesmärk saavutatuks. Kliendid tavaliselt tunnetavad tulemusi hetkel kui märksõnad on saavutanud head positsioonid päringute või ostude kaudu. Iga kuu raporteerime kliendile tulemustest ning tehtud töödest.

  Tulemuste kõige paremaks kaardistamiseks tuleks Google Analytics-sisse seadistada e-poe või kontaktivormide jälgimine. See aitab väga lihtsalt aru saada investeeringu tasuvusest mingisse internetikanalisse sh. ka SEO töödesse. Peamine indikaator kliendi jaoks on reaalsete päringute ja ostude arv. Seda saab lihtsalt mõõta võrdluses eelneva perioodiga.

  Marketing Sharksi kliendi näide:

  Sihtturg: Inglismaa

  Periood: 1 aasta

  Konkurents: väga kõrge

  Tulemused veebruar 2018 võrrelduna veebruar 2019:

  UK käibe võrdlus kuu põhiselt aasta ennem ja pärast: 624%

  Külastuste kasv: 7870%

   

  Soovite olla Google otsingus nähtav?

  Võtke meiega ühendust ja kasvatage oma orgaanilist nähtavust juba täna!


   SEO ALASED ENAMLEVINUD KÜSIMUSED JA VASTUSED (KKK)

   • Kuidas mõjutab kiirus minu veebisaidi SEO-d?

    Vastus: Veebisaidi laadimiskiirus on oluline tegur nii kasutajakogemuse kui ka otsingumootori optimeerimise seisukohast. Kiiresti laadiv veebisait hoiab külastajaid kauem ja vähendab põrkemäära, mis võib omakorda aidata parandada otsingutulemuste positsiooni.

   • Mis on mobiili esmase indekseerimise põhimõte?

    Vastus: Mobiili esmase indekseerimise põhimõte tähendab, et otsingumootorid, eriti Google, kasutavad saidi mobiiliversiooni primaarse indekseerimise allikana. See rõhutab mobiilisõbralikkuse tähtsust tänapäeva SEO-s.

   • Kuidas sotsiaalmeedia mõjutab SEO-d?

    Vastus: Kuigi sotsiaalmeedia otsest mõju otsingumootoritele on raske mõõta, on kvaliteetse sisu jagamine sotsiaalmeedias hea viis liikluse suurendamiseks, bränditeadlikkuse suurendamiseks ja potentsiaalselt ka backlinkide hankimiseks.

   • Mis on SEO audit ja miks see on oluline?

    Vastus: SEO audit on protsess, kus analüüsitakse veebisaidi erinevaid aspekte, et näha, kuidas see praegu otsingumootorites toimib. See annab ülevaate võimalikest probleemidest ja parandusvajadustest, mis võivad mõjutada saidi otsingutulemusi.

   • Kas kohalik SEO on oluline?

    Vastus: Jah, eriti ettevõtetele, millel on füüsiline asukoht või mis pakuvad teenuseid teatud geograafilises piirkonnas. Kohalik SEO aitab optimeerida saidi kohalike otsingute jaoks, suurendades seeläbi kohalike klientide leidmise tõenäosust.

   • Mis on backlingid ehk tagasilingid ja miks need on olulised?

    Vastus: Backlingid on lingid, mis suunavad teistelt veebisaitidelt sinu veebisaidile. Need on olulised, sest otsingumootorid näevad neid “soovitusena” sinu saidile, mis võib suurendada saidi usaldusväärsust ja parandada selle positsiooni otsingutulemustes.

   • Mis on märksõnad ja miks need on olulised?

    Vastus: Märksõnad on fraasid või sõnad, mida inimesed sisestavad otsingumootorisse. Õigete märksõnade valimine ja optimeerimine aitab suunata sihitud liiklust sinu veebisaidile, mis on oluline paremate otsingutulemuste ja suurema nähtavuse saavutamiseks.

   • Mis on SEO teenus?

    Vastus: SEO ehk otsingumootori optimeerimine on tehnika ja strateegia, mida kasutatakse veebisaidi nähtavuse suurendamiseks otsingumootorites, eesmärgiga suurendada orgaanilist liiklust ja jõuda rohkemate külastajateni.

   • Kui kaua võtab aega näha SEO tulemusi?

    Vastus: SEO on pikaajaline protsess ja tulemused võivad sõltuda mitmest tegurist, sealhulgas saidi hetkeseisust, konkurentsist ja tehtud optimeerimise ulatusest. Tavaliselt võib mõne muudatuse mõju näha mõne nädala kuni mitme kuuga, kuid püsivamate ja olulisemate tulemuste saavutamiseks võib kuluda kuudest kuni aastani.

   • Mis vahe on orgaanilisel ja makstud liiklusel?

    Vastus: Orgaaniline liiklus tuleb otsingumootoritest loomuliku otsingu kaudu, ilma et oleks makstud reklaamide eest. Makstud liiklus saadakse reklaamikampaaniate kaudu, nagu Google Ads, kus maksad iga kliki eest.