Google nutiseadmete otsingu suur muutus

20. märts 2015
1
Minut lugemiseks

21. aprillil 2015 tuleb Google otsingumootoris suurem algoritmi muudatus. Muudatus mõjutab ennekõike mobiili ja tahelarvutite otsingu tulemusi Googles. Hakatakse mõõtma ja kontrollima mobiili ja tahvelarvutite sõbralikkust. Kui teie veebileht on hästi loetav ja toimiv nutiseadmes, siis antakse otsingutulemustes sellest ka teada tekstiga “Mobile-friendly”. Kui teie leht vastupidi ei ole hästi loetav ning toimiv nutiseadmetes, siis vastavat kirjet otsingutulemustesse ei kuvata. Teisisõnu veebileht peaks olema skaleeruv (responsive) – see tähendab, et sõltuvalt ekraani diagonaalist muudetakse kodulehe visuaali vastavalt 3 kuni 5 erinevaks formaadiks/visuaaliks.

Kõige lihtsam on kontrollida seda vastavust Google-i enda tööriistaga: https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

mf
Kui teie tulemus on negatiivne (not mobile friendly) siis peale 21 aprilli teie google nähtavust mobiili otsingute põhiselt langetatakse ja need kellel on mobiilisõbralik leht nende positsioonid tänu sellele tõusevad. Google annab ka juhised selles testis kuidas võiks lehte parendada et ta oleks mobiilisõbralik. Paraku on see suhtkoht tehniline ja tõenäoliselt peaksite pöörduma ikkagi kodulehe arendajate poole. Siin osas saame ka meie teid aidata, võtke meiega allpool oleva vormi kaudu ühendust.

 

Error: Contact form not found.

Autorist lähemalt

Tanel Taluri

Tanel on üle 24 aasta tegutsenud IT valdkonnas. Tema eelnev kogemus IT kasutajatoes, müügitöös, projekti- ja ärijuhtimises aitab näha valdkonna tervikpilti. Tema üheks kireks on just uute internetiturunduse tööriistade testimine. Vabal ajal meeldib talle käsitööõlut pruulida ning kui väga igav on, siis käib ta jooksmas.

KOHTUMINE?

Tule personaalsele konsultatsioonile