Kodulehe tegemine

Veebilehe tegemine WordPressile

Veebilehe tegemine – 10 korda mõõda, 1 kord lõika

Kodulehe tegemine on päevakorras? Usun, et nõustute: kodulehe arendaja valik on keeruline.

Igal teenusepakkujal on omad tugevused ja nõrkused. Hinnad on seinast seina. Millist platvormi valida? Milline on see protsess?

Kirjeldame oma praktika kõige elementaarsemaid aspekte, millele peaksite mõtlema

Veebilehe tegemine – kuidas partnerit valida?

Toome välja mõned näpunäited teenusepakkuja valimiseks:

Milline on teie eelarve?

Kodulehe valmistamine – on see siis kallis? Kodulehe hind on tihti element, mille alusel paljud kliendid oma ostuotsuse teevad. Hinnad nii Eestis kui ka globaalselt on väga erinevad. Miks siis on ühelt teenusepakkujalt hind kordades odavam ja teisel kordades kallim?

Vastus on tegelikult lihtne! Kodulehe tegemine baseerub töömahul ja tunnihinnal. Palju tehakse kodulehega tööd ja mis on teenusepakkuja tunnihind. Sellest tulenevalt saabki teenusepakkujad ära klassifitseerida.

Üldiselt saab väita, et mida odavam on hind seda odavam on tunnihind ja väiksem on töömaht. Seetõttu soovitamegi teenusepakkujalt küsida võimalikult täpset kalkulatsiooni erinevate tööde osas – et tekiks võrdlusmoment ja ka arusaam, mille eest te maksate.

Võib üsna kindlalt väita, et kallim tunnihind on eelduseks kvaliteetsele tööle ja samas kvaliteetne teenusepakkuja teeb tööd kiiremini kui odav teenusepakkuja.

Ennem otsuse tegemist tasuks kindlasti kohtuda vähemalt 2-3 erineva teenuspakkujaga. Sellega maandate riske oluliselt. Kas teenusepakkujal on kontor, kui suur on nende meeskond, milline nende pädevus ja kas need inimesed sobivad üldse teiega. Petised ja amatöörid üldiselt teevad kõik selleks, et kohtumist vältida või siis kohtuda teie juures.

Kodulehe tegemine – kas osta hinda?

Hinda ostes riskite pooleljääva projektiga või nigela tulemusega, mis võib kahjustada teie ettevõte mainet. Parem puuduv koduleht, kui kehva tulemus. Ei ole harv juhus, kus klient on juba 2 korda saanud petta, ostes hinda. Jah 200 eurone leht võib tunduda ahvatlev, kuid tihtipeale teostust ei tule või kui tulebki, siis ei kannata see päevavalgust. Soovitame hinnaostjatel pigem mõelda juba rendiplatvormile, kus on küll piiratud funktsionaalsus aga vähemalt testitud ja kindel kvaliteet. Kui ei jõua autot osta ostke jalgratast aga jah paraku jalgratta rahaga autot väga osta ei õnnestu!

Veebilehe tegemine peaks olema investeering, kus iga paigutatud resurss tuleb kordades tagasi. Kahjuks kehva ja odav toode seda pakkuda ei saa. Võiks isegi väita, et see teeb rohkem kahju kui kasu. Pigem saab numbriliselt tõestada seda, et mida kallim on investeering seda suurem on kasutegur ajas.

Kokkuvõtvalt, kallis on pikemas perspektiivis äriliselt kasumlikum ja ka kindlasti odavam tänu tagasiteenimispunktile.

Nende tehtud tööd, kas saab samastuda?

Milline on nende portfoolio, kas seal on 5 või 500 tööd ja millised need on ehk samastumine? Lihtne on ennast samastada ettevõtte portfoolios olevate klientidega, kas teie käive, valdkond on samas klassis või mitte? Kui te kuidagi ennast sinna paigutada ei saa siis ilmselt ei ole see teenusepakkuja ka teie jaoks. Kui teenusepakkuja teostab töid, siis kvaliteetse töö puhul julgeb ta enda poolt teostatud projekte ka eksponeerida. Mis on kvaliteetne, ilus, toimiv ja professionaalne koduleht? Saate ise hinnata ja ka vastata sellele – kui uurite teenusepakkuja teostatud töid ja hindate seda enda maitse järgi.

Kohtumine?

Kodulehe tegemine päevakorras? Siis kindlasti enne ostuotsuse tegemist soovitame kindlasti teenusepakkujaga kohtuda, tutvumaks meeskonna ja ettevõtte auraga. Hea tulemus sünnib heast koostööst. Kui teenusepakkuja on ebameeldiv, siis koostöö ei suju ka kõige paremini. Kohtumisel saab ka aru, kui kogenud teenusepakkuja on. Kas ta pakub mingit lisandväärtust. Tihti lisandväärtus ongi just see, mis eristab terad sõkaldest.

Kõik need elemendid on väga olulised. Ei ole siin ka harvad juhused, kus mõne oü taga on koolipoiss, kellel puudub meeskond, kontor ja töövahendid, et töid kvaliteetselt teostada. Kohtumine valideerib sellised õnneotsijad enamasti välja. Kuna kodulehe tegemine ei ole pühapäeva ost siis kindlasti kohtuge teenusepakkujatega.

Kas kliendid on rahul?

Kodulehe tegemine on võrreldab abieluga. Mõlemad partnerid peavad oma osa andma hea tulemuse saavutamiseks. Seetõttu tasub uurida eelnevatelt klientidelt tagasisidet. Kas teie palkaksite inimese ilma tema CV-ta? Ilmselt mitte ehk sama kehtib ka teenuseostu puhul. Kui teenus on piisavalt kallis, tasub alati teistelt uurida selle ettevõtte tausta. Kuidas nemad koostööd nägid – tihti võib sealt saada väga head informatsiooni enne ostuotsuse tegemist. Loomulikult ei saa garanteerida ükski agentuur 100% õnnelike kliente aga kindlasti on heal teenusepakkujal referentsid reeglina positiivsed.

Teenusepakkuja taust- usaldusväärne?

Lihtne on ka teenusepakkujat kontrollida läbi erinevate inforegistrite, mis on nende käive, kas neil on maksuvõlgnevusi. Ettevõte, kes on tegutsenud alla aasta või ei maksa makse või on maksudega punases. Need on esimesed ohumärgid, mida tasub jälgida. Mis siis juhtub, kui te olete esimese arve tasunud ja see ettevõte sisuliselt kaob? Oluline faktor on ka meeskonna suurus. Ühemehe firma ikkagi ei saa pakkuda sellist teenust kui suurem meeskond. Kodulehe tegemisel on palju erinevaid oskusi vaja ja seda saab pakkuda ikkagi meeskond, mitte üks inimene. Mitu aastat on firma tegutsenud? Samuti lihtne kontrollida. Statistika põhjal saab väita, et esimese aastaga sureb suur osa alustavatest ettevõtetest, järgmisel 2 aastal omakorda nendest ellujäänutest suur osa ja esimese 5 aasta üleelanud ettevõtet saab lugeda alles edukaks jätkusuutlikuks ettevõtteks.

kodulehe tegemine

Googelda teenusepakkujat ehk kas on luukeresid

Kui on tegemist petturiga või turusolkijaga, siis üldiselt Internetis nende firma või omanike nimi on vastavalt ka nähtav. Või pole üldse äkki nähtav? Googeldage omanikke kui ka firmat. Täna on tihti tekkinud valearvamus, et kodulehe tegemine on lihtne ja selle selgeks õppimine võtab ainult tunde. Paraku on kvaliteet saaavutatav ikkagi aastate pikkuse tööga. Googledamine võtab aega paar minutit aga info, mis välja tuleb võib oluliselt muuta teie ostuotsust.

Google eksperdid?

Kui nad väidavad, et on Google spetsialistid – kas nad ka siis ise välja tulevad oma teenustega Google otsingus? Pange Google otsingusse mõni nende teenuse nimetus ja vaadake, kas nad on nähtavad või mitte. Väita võivad kõik – praktika ja tulemused räägivad aga enda eest. SEO teenus on keerukas ja nõuab põhjalikke teadmisi.

Arenduse pädevus?

Kas kodulehe arendus on neil majas sees enda meeskonnaga või ostavad seda kuskilt sisse? Loob eeldused kiireks reageerimiseks ja kvaliteediks. Kodulehe tegemine on protssess, kus alltöövõtt ei pruugi olla kõige parem mudel. Samuti kui keerulisi projekte on nad teostanud. E-pood, keerulisem portaal või erilahendus – kui need on portfoolios esindatud saavad nad ilmselt tavalise kodulehega samuti hakkama.

Millised nad ise on – kuidas nende enda leht meeldib?

Milline on nende enda koduleht? Tihti kingsepp on küll paljajalu aga siiski – nii et hinnake ka nende enda kodulehte.

 


Saada päring juba täna

Kohtumine on edu tagatiseks.


  Eristumine, mida peaks veelkord mõtlema?

  Koduleht loob esmamulje teie ettevõttest
  Kodulehe puhul on tähtis, et see kannaks edasi teie ettevõtte parimaid omadusi. Kodulehe tegemine ei saa enam ammu olla visiitkaarti tüüpi lahendus, vaid see on tugev müügikanal olemasolevate klientide kinnistamiseks ja uute klientide leidmiseks. Kui koduleht tundub kehv, siis seostatakse seda automaatselt ka ettevõtte kvaliteediga. Mis saaks olla hullem kui ebamugav koduleht, kus ei leia midagi üles ja miski asi ei tööta korrektselt. Arvestama peab ka valdkonnaga ja sihtturuga – need omadused mõjutavad kogu internetiturunduse strateegiat ning ka selle alustala kodulehte ja tema arendust. Seetõttu pakub Marketing Sharks kvaliteetseid kodulehti tervikuna arvestades ka teiste oluliste elementidega.

  Ärilised eesmärgid

  Koduleht peab aitama teie äritegevusele kaasa, mitte seda pidurdama. Seetõttu on vajalik kaardistada teie äri tänane seis kui ka tuleviku strateegia. Äristrateegiate analüüs annab meie meeskonna spetsialistidele sisendi, et kodulehe valmistamisel arvestada just teie äri spetsiifikat. Tihti on ka oluline, kas valida kodulehe tegemine või hoopis e-poe tegemine. Kodulehe eluiga muutub pikemaks ja koduleht on teie ärile kasumlik ja suurepärane müügikanal. See annab teile suurepärase eelise võrreldes harju keskmiste lehtedega, kus sellega arvestatud ei ole. Kindlasti peab analüüsima Sinu kodulehe külastajaid, kes ta on ja kuidas ta kodulehel käitub. Seadistama kodulehel kontaktvormid või ostukorvid selliselt, et kõik oleks mõõdetav ning jälgitav. Lehe kasutajamugavus peab täiel määral toetama ettevõtte kliendi segmenti. Kõik need tegevused aitavad väga lihtsalt aru saada, kuidas koduleht toimib ja milline internetiturunduse kanal on teile kasumlik ja milline kahjumlik. Samuti loote suurepärase konkurentsieelise võrreldes konkurentidega, kes eelpoolnimetatud aspekte ei arvesta.

  Haldamise lihtsus ja mugavus

  Kodulehed valmistame WordPressi platvormile, mis on tavakasutajale lihtne ja arusaadav. Haldamine peab olema lihtne ja mugav ning tihti tähendabki see seda, et on vaja luua erilahendusi lihtsustamaks kodulehe haldamist. Lisaks vajadusel aitame klienti lehe haldusega kui tal selleks aega või tahtmist pole. WordPress on maailmas enimkasutavamaid platvorme. Teil ei ole kunagi probleeme arendajate leidmisega ega ka lisarenduste tegemisega. WordPress kannatab väga lihtsaid kui ka keerukaid arendusi.

  Kvaliteet tagab usalduse

  Kodulehe tegemise juures jälgime, et see oleks kvaliteetselt teostatud, kasutajasõbralik ja vastaks tänapäeva veebistandarditele. Meie kogemus on Eesti turul alates aastast 2012 ja meie meeskond on ainult spetsialiseerunud WordPressile ja peame ennast selles vallas ekspertiteks. See tähendab, et kõik kirjutatud koodiread vastavad dokumentatsioonile. Tehniline teostus on väga oluline kuna edasised arendused on võimalikud ainult sellisel juhul, kui arendus on teostatud kvaliteetselt vastavalt dokumentatsioonile. Kõik meie loodavad kodulehed on toimivad nutitelefonides, tahvelarvutites kui ka tavaarvutites. Anname ka loodud töödele garantii ning korraliku kasutajatoe.

  Kodulehe nähtavus otsingumootorites

  Kodulehe SEO esmasel tasandil on samuti osa projektist, kui tellite kodulehe meilt! Selle töö tulemusena on juba koduleht peale avalikustamist koheselt paremini nähtav kui enamus teie konkurente. Järelteenustena on võimalik edasi minna erinevate internetiturunduse teenustega.

  Meie tööprotsess on läbipaistev ning annab maksimaalse tulemuse kliendi jaoks.

  Veebilehe hooldus ja arendustööde partner?

  Kodulehe tegemine on üks asi – teine asi on kas kodulehe valmistaja on suuteline ka hilisemalt arendusi teostama ja ka kodulehte elementaarsel tasemel hooldama. Enamus meie klientidest ei pea otsima endale kolmandat osapoolt lahendamaks neid muresid. Teostame terviklahenduse ja kliendil on võimalik alati meie käest juurde tellida tulevikus lisaarendusi kui ka elementaarset hooldust. Selle tagab jätkusuutlik ja pühendunud meeskond.

  Kodulehe majutus?

  Kodulehe omanikel tuleb valida enda vajadustele vastav majutuslahendus. Kui koduleht on väike ja ei saa palju liiklust, võib jagatud serveriruumi lahendus olla piisav. Suuremad kodulehed ja e-poodide puhul võib VPS (Virtual Private Server) olla parem valik, kuna see võimaldab suuremat jõudlust ja rohkem kohandamisvõimalusi. Eraldi renditud servereid tasub kaaluda suurte ettevõtete puhul, kus on vaja erakordselt suurt jõudlust ja kiirust.

  Majutusteenuse valimisel tuleb aga hoolikalt kaaluda ka turvalisuse aspekte. Häkkerid võivad kodulehe rünnata, püüdes varastada andmeid või hävitada kodulehe toimimist. Seetõttu on oluline valida majutusettevõte, mis pakub tugevat turvalisust. Tavaliselt pakuvad majutusettevõtted kaitset DDoS rünnakute vastu, SSL sertifikaate ja tulemüüri.

  Marketing Sharks on aastaid kasutanud Veebimajutus.ee servereid ja julgeb neid ka soovitada. Majutuse tellimiseks klikkige siia: Veebimajutus.ee

  Kvaliteet

  Kodulehe tegemine on meie põhiäri ja oleme algusest peale ainult keskendunud WordPressile ja seetõttu saame väita, et tunneme seda läbi ja lõhki.

  Kogemused

  8+ aastaga oleme teostanud väga erinevaid lahendusi alates lihtsatest maandumislehtedest kuni väga eriliste erilahendusteni.

  Terviklikkus

  Teeme kodulehti lähtudes kliendist. Teeme rätseplahendusi just selles võtmes, et investeeritud kulu tooks kliendile tagasi mitmekordse tulu.

  Veebilehtede tegemine, milline on protsess?

  Läbimõeldud ja planeeritud protsess tagab hea tulemuse. Projektijuhtimine on kriitilise tähtsusega ja õigete etappide läbimine õiges järjekorras vähendab otsustavalt vigasid nii kliendi kui ka teenusepakkuja poolt. Nagu maja ehitamiselgi on vajalik planeerimine ja tegevuskavad vastavalt plaanile. Seega oleme aastatega lihvinud oma tegevuskava ning protsessi selliseks, mis loob kõige paremaid tulemusi. Iga klient on erinev ja me lähtume kliendist. Klassikaliselt saab aga eduka projekti protsessi visualiseerida selliselt:

  Veebilehe hind? Kasuta kodulehe hinna kalkulaatorit:

  Arenduse maht tundides:
  Arenduse tunni hind: EUR
  Kasutajamugavuse disaini hind: EUR
  Disaini hind: EUR

  Kodulehe hind on: 0 EUR

  Veebilehe valmistamine: 10 sammu edukaks projektiks

  • 1. Kohtumine - analüüs ja strateegia püstitamine
   Kohtumine meie või kliendi juures. Kaardistatakse olukord hetkel ja kliendi äristrateegiad. Sellest lähtuvalt luuakse kodulehe loome strateegia.
  • 2. UX - user experience ehk kasutaja mugavuse projekti loomine
   Lähtuvalt kodulehe strateegiast luuakse kodulehe struktuuri näidis, kus iga element on läbi mõeldud kandmaks edasi kliendi äristrateegiat.
  • 3. UI - user interface ehk disaini loomine
   Lähtuvalt UX struktuurist luuakse visuaalne disain, milline hakkab välja nägema kodulehekülg.
  • 4. Programmeerimine standarditest lähtuvalt
   Disaini viimine WordPressile ja funktsionaalsuse programmeerimine W3C standardeid jälgides.
  • 5. Sisu koostamine ja lisamine
   Sisutekstide koostamine. Sisutekstide ja meedia lisamine kodulehele vastavalt kavale.
  • 6. Testimine
   Testimine ja vigade parandused. W3C standardi test, skaleervuse ja erinevate seadmete test, kasutaja test.
  • 7. Haldamise koolitus kliendile koos koolituse video loomega
   Halduskoolituse läbiviimine kas meil või vajadusel kliendi kontoris. Koolituse käigus luuakse ka ekraanivideo, mida jagatakse hiljem kliendiga.
  • 8. SEO seadistused - kodulehe otsingumootoritele sõbralikuks seadistamine
   Kodulehe standard SEO seadistustööd. Lehe metade seadistused, sisupuu aktiveerimine, Google Search Console konto seadistus. Ehk kõik esmased sammud selleks, et teie koduleht oleks nähtav.
  • 9. Turvaseadistused, edasiseks lehe kaitseks ja monitoorimiseks
   Turvamoodulite seadistused edaspidiseks monitoorimiseks ning lehe kaitseks.
  • 10. Lehe avalikustamine ja varunduse tegemine
   Lehe avalikuks tõstmine. Kogu lehest koopia loomine varunduse eesmärgil.

  Soovite uut kodulehte?

  Võtke meiega ühendust ja leiame parima lahenduse!