Miks valida kodulehe sisuhaldusplatvormiks WordPress?

12. jaanuar 2012
2
Minutit lugemiseks

WordPress on üks populaarsemaid sisuhalduse platvorme maailmas. Paljud ettevõtted on liikumas vanalt traditsiooniliselt käsitehtud kodulehe lahenduselt üle WordPressile. Tekib küsimus miks?

Vastuseid ja argumente on palju. Tooks välja peamised tegurid, miks WordPress on hea platvorm kuhu oma koduleht ehitada.

SEO valmidus – WordPressi kood on loodud selliselt, kus on peamised SEO elemendid juba vaikimisi kasutusel. Nagu kodulehe pealkiri, alampealkirjad jms. Lisaks on väga lihtne kasutusele võtta valmis lahendusi, mis SEO töötluse teevad automaatselt ära. See tähendab lihtsalt ja odavalt paremat nähtavust otsingumootorites.

Sisuhalduse lihtsus – Väga lihtne ja mugav on kirjutada koduleheküljele sisu ning seda pidevalt uuendada. Selleks ei ole vaja omada IT kraadi või osata programmeerida. Kogu sisuhaldus on imelihtne ning enamus inimesi saab sellega lihtsasti hakkama.

Lisade ja teemade rohkus – On olemas kümneid tuhandeid lisasid, mis aitavad kodulehte “tuunida” ning parendada WordPressi keskkonnas. Näiteks on olemas erinevad kontaktivormide lahendused, sotsiaalmeedia jagamise vidinad, bännerite lisamise lahendused, e-poe lahendused jpm. Samuti on saadaval väga palju valmis kujundusi kodulehele. See omakorda tähendab, et kodulehe arenduste juures on kulud minimaalsed.

Turvalisus – WordPressi platvorm on testitud ning lahendatud selliselt, et andmebaaside turvariskid on viidud miinimumini. Kasutajatepoolne testminine ning tagasiside on kõige suuremaks argumentidks toetamaks antud keskkonna turvalisust. Lisaks saab alati turvalisust tõsta lisade lisamise näol.

Kommenteerimise valmidus – Vaikimisi on kõik WordPressi kodulehed kommenteerimisvalmiduses. See tähendab kasutajad saavad Sinu poolt toodetud sisu kommenteerida ja täiendada, mis on tänapäeva sotsiaalmeedia turunduse valdkonnas ülioluline.

Edaspidine arendus ning sõltumatus – Mõistagi arendavad tuhanded inimesed seda keskkonda aina paremaks ning võimsamaks. Väga oluline argument on ka sõltumatus. Sõltumatus mingist firmast, kes kodulehe on loonud, sõltumatus kellegist kindlast IT mehest, kes oma koodi võib kirjutada selliselt, et keegi ei suuda seda läbi närida. See annab vabaduse oma lehte tulevikus arendada selliselt nagu just Sina tahad.

Autorist lähemalt

Tanel Taluri

Tanel on üle 24 aasta tegutsenud IT valdkonnas. Tema eelnev kogemus IT kasutajatoes, müügitöös, projekti- ja ärijuhtimises aitab näha valdkonna tervikpilti. Tema üheks kireks on just uute internetiturunduse tööriistade testimine. Vabal ajal meeldib talle käsitööõlut pruulida ning kui väga igav on, siis käib ta jooksmas.

KOHTUMINE?

Tule personaalsele konsultatsioonile