SEO alustala – header

18. veebruar 2012
1
Minut lugemiseks

SEO üheks oluliseks alustalaks on kodulehekülje koodi optimeerimine. Peamiselt tähendab see kodulehekülje koodi standardiseerimist. Kriitilised tegurid asetsevad just kodulehekülje headeris ehk päises.

Nimelt tuuakse seal välja:

  • kodulehekülje pealkiri
  • kodulehekülje kirjeldus
  • võtmesõnad
  • uudistevoo link RSS või XML kujul
  • Robotite juhised
  • ja paljud muud komponendid

Lisaks on veel hunnik olulisi elemente nagu headings ehk pealkirjade astmed ühest kuni kuueni. Piltide pealkirjad ja paljud teised näitajad. Ning sealt edasi juba keerulisemad võtted nagu geograafilised parameetrid, mikro formaadid, html koodi puhtus validaatoriga mõõdetuna, teksti vastavus pealkirjale ning võtmesõnadele ja kirjeldusele, sotsiaalsed jagamise tööriistad jne jne.

Eelpool nimetatud komponendid on tänapäeval SEO mõttes möödapääsmatud. Ilma nendeta võib öelda, et otsingumootorite optimeerimise peale pole aega kulutatud ning selle potentsiaal on täiesti kasutamata jäetud. See põhjustab kehvema positsiooni Google jt. suurtemates otsingumootorites ning see omakorda potentsiaalsetest klientidest ilma jäämist.

Meie omaltpoolt programmeerisime lihtsa liidese, mis annab kiiresti teada Sinu kodulehekülje põhilisest SEO valmidusest. Kõik kirjad mis on rohelised vastavad standardile, kõik mis on punased on parandamist väärt. Kui soovid juba täpsemalt teada kuidas midagi parendada võta julgelt ühendust meie spetsialistidega.

 

Autorist lähemalt

Tanel Taluri

Tanel on üle 24 aasta tegutsenud IT valdkonnas. Tema eelnev kogemus IT kasutajatoes, müügitöös, projekti- ja ärijuhtimises aitab näha valdkonna tervikpilti. Tema üheks kireks on just uute internetiturunduse tööriistade testimine. Vabal ajal meeldib talle käsitööõlut pruulida ning kui väga igav on, siis käib ta jooksmas.

KOHTUMINE?

Tule personaalsele konsultatsioonile